Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Bir noter katibi olmamıştık !

02.03.2011 tarihinde yayımlanan 406 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile tasdik edilecek defter bilgilerinin elektronik ortamda bildirim zorunluluğu getirilmişti.

Noterler Birliği tarafından yapılan açıklamada defter tasdik ettirecek olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler 10.11.2011 tarihinden itibaren noterlerden geçici kullanıcı şifresi alacak, Noterler Birliğinin resmi web sitesinden giriş yapacak ve defter bilgilerini kaydedecektir. Defter tasdikleri ancak bu bilgiler sisteme girildikten sonra yapılacaktır.

Bir noter katibi olmamıştık. Üstelik kılavuz da hazırlamışlar.
Bakalım meslek odalarımız bu duruma nasıl tepki gösterecekler.

Noterler Birliği’nin noterlere göndermiş olduğu açıklama aşağıdadır.

Değerli Üyelerimiz,

Muhasebecilerin Elektronik Ortamda Defter ve Belge Bilgi Giriş işlemleri hakkında “Muhasebeci Tanımlama Kılavuzu” ile “Muhasebeci Defter Bilgi Girişi Uygulaması Kullanım Kılavuzu” hazırlanmıştır.

10.11.2011 günü Muhasebecilerin Bilgi Girişi yapacağı bölüm TNBOnline sitemizde açılacaktır. Lütfen uygulamanın açılacağı gün öncesinde ilgili kılavuzları TNBOnline-Üye Ana Sayfası-Elektronik Ortamda Defter Ve Belge İşlemleri Destek Sayfası bölümünden inceleyerek çalıştığınız muhasebecilere bilgi veriniz.

Saygılarımızla.

Noterler Birliği / Bilgi İşlem Müdürlüğü

Bir noter katibi olmamıştık !

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net