Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Emeklilerde ve bağ-kur’lularda sağlık karnesi kaldırıldı

Emeklilerde ve ’lularda kaldırıldı

Emekli ve ’luların sağlık kurumlarındaki muayene ve tedavilerinde uygulaması kaldırıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, Emekli Ve Malullük Aylığı Bağlanmış Alanlarla, Bunların Kanunen Bakmakla Yükümlü Bulundukları Aile Fertleri, Dul Ve Yetim Aylığı Alanların Muayene ile Tedavileri Hakkında Yönetmelik ve Sağlık Sigortası Yardımları Yönetmeliği’nde bu yönde yaptığı değişiklikler resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre, emekli, malullük ve vazife malullüğü aylığı alanlarla bunların yasal olarak bakmakla yükümlü bulundukları aile bireyleri ve dul ve yetim aylığı alanların muayene ve tedavi başvurusunda, yerine T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanları yeterli olacak.

’da sigortalılar ve malullük veya yaşlılık aylığı almakta olanlarla bunların bakmakla yükümlü oldukları eş, çocuk, ana ve babaları, hak sahibi olarak aylık alan eş, çocuk, ana ve babaları için, muayene ve tedavi başvurusunda yerine T.C. Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanlarının ibraz edilmesini yeterli kabul edecek.

Yönetmelikle uygulamasına son verilen bir diğer işlem de bağ-kur sağlık karnesi vize işlemleri oldu.

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net