Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Motorlu taşıt vergisini son güne bırakanlara kötü sürpriz

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni son güne bırakan vatandaşlar kötü bir sürprizle karşılaştı. Gelirler İdaresi’nin İnternet sitesi ödemenin yapılacağı son gün çalışmadı.

Gelirler İderasi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden beyanname verme işlemi ve ve motorlu taşıtlar ödeme işlemi bugün yapılamadı. Öğleden sonra e-beyanname bölümü çalıştı ve beyannamelerin yüzde 70’inin gönderimi yapıldı. Ancak bu işlem nedeniyle motorlu taşıtlar vergisinin elektronik tahsili durduruldu.

Gelirler İdaresi Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi kartı ile ödeme sayfası öğlen saat 15.00’dan sonra çalışmadı. Motorlu taşıtlar vergisini son gününde kredi kartı ile ödemeyi düşününen vatandaşlar mağdur oldu.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Muhasebiciler Derneği internet sitesinde bir açıklama yaptı. Açıklamada sistemdeki yoğunluğun ödemelerinin elektronik ortamda alınmasından kaynaklandığı belirtildi ve sistemin hızlandırılması için ’nin elektronik olarak tahsilinin durdurulduğu, beyannamelerin yüzde 70’inin gönderiminin tamamlandığı kaydedildi.

Konuyla ilgili Hurriyet.com.tr’nin ulaşmaya çalıştığı Maliye Bakanlığı yetkilileri problemin çözümü için çalışmaların sürdüğünü ve bir ekibin yoğun bir şekilde sorunun çözümü için çalıştığını kaydetti.

Kaynak: Hürriyet gazetesi/Fırat Atıcı

Motorlu taşıt vergisini son güne bırakanlara kötü sürpriz

konusu ile ilgili diğer yazılar

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net