Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

2008 olimpiyatları Türkiye’de olsaydı

           2008 OLİMPİYATLARINDAN NOTLAR:

 • İstanbul Olimpiyatları görkemli bir törenle açıldı… Olimpiyat meşalesine gaz verilmesi unutulduğu için yaşanan bir buçuk saatlik gecikme süresinde, Gülben Ergen ve Pınar Eliçe dönüşümlü olarak konser verdi… Uygur kardeşlerin esprileriyle süslenen konser sonrasında çeşitli kafilelerden 459 sporcu Türkiye‘yi terk etti.
 • Olimpiyat meşalesi yakıldı fakat aniden çıkan lodos sonucu söndü… meteoroloji yetkilileri ve spordan sorumlu devlet bakanı,canlı yayında birbirlerini şerefsizlikle suçladılar.. Olimpiyat meşalesinin yerine geçici olarak camekan içinde mangal ateşi konuldu.
 • Olimpiyatların simge hayvanı martı remzi, oyunların beşinci gününe yetiştirildi. Bilindiği gibi daha önce kedi Cahit, lüfer Muhittin ve deli dana Volkan düşünülmüş, son andan ihaleye simit mafyasının karışmasıyla martıda karar kılınmıştı..
 • Olimpiyatların ilk altın madalyasını atıcılık dalında porto riko kazandı. Ödül töreninde porta rikonun ulusal marşı bulunamadı, Sezen Cumhur Önal mikrofona ıslıkla portofinoyu çaldı.. Aldıkları aşırı alkolün etkisiyle, hedef tahtalarına tribünden ateş eden ünlü kabadayı Gebzeli Fuat ve dört adamı göz altına alındı.
 • Olimpiyat köyüne kaçak olarak girip,sporcular için yapılan evlere yerleşen 82 aile olimpiyat jandarması tarafından zor kullanılarak çıkarıldı.. Memduh papatya isimli yurttaş, jandarmalara saatlerce direndikten sonra Polonyalı iki güllecinin de yardımıyla etkisiz hale getirildi.
 • Kumkapı’da hesaba itiraz eden Nijeryalı 400 metreci Uho Maçinki, esnafla küfürleşti.. Olayın büyümesi üzerine, koşarak uzaklaşan maçinki, görgü tanıklarının şahitliğiyle 400 metrede dünya rekorunu kırmış oldu..
 • Olimpiyat köyüne yolcu taşıma konusunda çekişme yaşayan Bakırköy ve Şirinevler hattı dolmuş şoförleri taşlı sopalı meydan kavgası etti, 17 kişi yaralandı..
 • Kürek yarışları için Boğazda mücadele eden sporcular, panama bandıralı bir şilebin altında ezilme tehlikesi geçirdiler.. Spordan sorumlu devlet bakanıyla boğaz geçiş yetkilileri canlı yayında birbirlerini haysiyetsizlikle suçladılar… Kürek yarışının birinciliği panama bandıralı şilebe verildi…

 • Olimpiyat köyündeki seyyar satıcıdan midye yiyen Japon sumo güreşçisi Oka Hirro, 300$ istenmesi üzerine “ben sadece 91 tane midye yedim, bu hesap çok fazla” diyerek ortalığı birbirine kattı… Midyeci ve yedi arkadaşının üzerine oturan sumucu, vinç kullanılarak kaldırıldı… Midyecinin daha sonra olay yerine çağırdığı bin kadar akrabası Oka hirroyu linç etmek istedi, facia olimpiyat jandarması tarafından önlendi!
 • Bayrakların yanlış olduğunu iddia eden Cibuti Olimpiyat kafilesi, oyunlardan çekilme tehdidinde bulundu… Kafile başkanı Aberre haiwudu, Reha Muhtar tarafından canlı yayında ikna edildi!..
 • Bu olimpiyatlarda ilk kez denenen deve güreşi, Japon kale maç, üç adet bozuk parayla elden kale yapıp gol atmaca ve surata lazer point tutma dallarında başka ülke katılmadığı için Türkiye altın gümüş ve bronz madalyaları aldı.
 • Bayanlar maraton dalında sporcuların yanlarında koşan, ilaçlı meşrubat ikram etmeye çalışan, ambulans süsü verilmiş minibüsle maratonda fenalaşan bayan atletleri kaçırmaya yeltenen 6 kişilik bir çete yakalandı.
 • Olimpiyat köyü içindeki minik caminin mahyasına “Yaşasın olimpiyat” yazdırılması din adamlarını birbirine düşürdü… Bir kısım uzman “spor cana can katar, toksin ve mikrobu atar, bu slogan caizdir” derken karşı görüşte olanlar “hristiyan icadının reklamını yaptırmayız, olimpiyat iyi bi şey olsaydı 4 yılda değil, her yıl, her an yapılırdı” şeklinde konuştular.
 • Yasadışı olarak düzenlenen olimpik toto oyununda bahis miktarlarının yükselmesi üzerine, macar 4×100 ekibinin yarıştan çekilmesi için mafya devreye girdi… Ekibin ısrar etmesi üzerine,4 atletten biri kaçırıldı…. Macar ekibi yarışın ancak ilk 300 metresine katılabildi…
 • Yüzmede 200 metre kelebek dalında yapılan yarış sırasında havuza atlayan iki temizlik görevlisi hakkında soruşturma açıldı…. Görevlilerden yaşar optikoğlu “ne vaa bunda? bi zararımız olmadı ki insancıklara, azıcık çimiveedik… gosgoca havuzun nesini paylaşamıyonuz?.. bu memleket bizim deel mi gızannem” şeklinde bir savunma yaptı…
 • TEM otoyolunda yapılan bisiklet yarışları yolun bozukluğu yüzünden zincirleme kazayla sonuçlandı… Sözde ilk ekipleri tarafından bisikletlerin 42 tanesi çalındı.
 • 2008 İstanbul olimpiyatları görkemli bir kapanışla planlanandan 8 gün önce sona erdi… Türkiye 2012 olimpiyatlarına da talip olduğunu açıkladı… Yaklaşık 250 ülkede sporun yasaklandığı öğrenildi.

2008 olimpiyatları Türkiye’de olsaydı

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net