Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Torba yasada süre 1 ay uzatılıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi ve alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasada başvuru süresini 1 ay uzatacaklarını açıkladı. Kararın önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’ndan çıkacağını belirten Şimşek, yapılandırmadan yararlanmak isteyen mükelleflere başvurularını hemen yapmayı önerdi. Maliye Bakanı Şimşek, 6. Türk-Arap Ekonomi Forumu’nda verilen arada gazetecilerin ile ilgili sorularını cevapladı. Kamu alacaklarının yapılandırılmasında süre uzatımına gidilip gidilmeyeceğinin sorulması üzerine, şu cevabı verdi: “ ülkede muazzam bir ilgi gördü. Gelinen aşamada 3 milyon 38 bin mükellefin başvurusu söz konusuydu. Toplamda 3.5 milyon dosya yapılandırıldı, bu da 20 milyar TL’ye tekabül ediyor. Büyük başarı elde edildi. Kanun için bir süre uzatımı öngörüyoruz. Bu doğrultuda incelemeler yapılıyor, karar önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak. Vatandaşımıza yapılandırmadan yararlanması adına 1 ay ek süre vereceğiz.”

Kaynak: Sabah.com.tr

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net