Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Yurtdışı borçlanması ile emekli olup da yeniden çalışmaya başlayanların maaşları kesilmeyecek

Yurtdışı borçlanması ile olan gurbetçilerin, Türkiye’de çalışmaya başlamaları halinde maaşları kesilmeyecek.

27.05.2010 Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen bir kanun teklifi ile uzun zamandır gurbetçilerden çok büyük tepki çeken bu uygulamaya çözüm getirilecek.

Şu andaki uygulamada yurtdışı borçlanması ile olup da Türkiye’de işyeri açan veya bir işverene bağlı olarak çalışmaya başlayan emeklilerin maaşları kesiliyor. Yurtiçinde normal yollarla emekliliğe hak kazanan vatandaşlarda ise kendi adına çalışanlarda maaşından kesinti yapılıyor, bir işverene bağlı olarak çalışan emeklilerde ise maaşlarından Destekleme Primi kesintisi yapılıyor.

Kanun teklifi ile yurtiçinde emekliliğe hak kazanmış sigortalılar ve yurtdışı borçlanması yapmış olan gurbetçi vatandaşlar arasında eşit uygulama sağlanmış olacak.

Yapılan bu düzenleme ile sayıları hiç de azımsanmayacak kadar olan gurbetçi emekliler rahatlamış olacak.

Hakkımızda

2007 Yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren ilgili mevzuat çerçevesinde muhasebe ve mali müşavirlik mesleği ile ilgili hizmetleri müşteri portföyüne sunmayı hedef edinmiştir.

Hizmetlerimiz

Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince, mali müşavirlik işleri yapmak.

İletişim

A:Kartal-İstanbul

T:+90 216

F:+90 216

E:info[at]selcukozturk.net